KONST / Litografier / Färglitografi 14046190
nr 1404 6190
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 205/360. Motivet: 33x26, yttermått inklusive ram: 51x40 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:41:02
16/6 12:12:03
16/6 12:15:36
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren